اهتمام مسئولین و مردم برای جلوگیری از تخریب بی ضابطه در معادن نطنز، جدی خواهد بود.

اهتمام مسئولین و مردم برای جلوگیری از تخریب بی ضابطه در معادن نطنز، جدی خواهد بود. حضور معاون رئیس جمهور،معاون استاندار و مدیرکل محیط زیست استان در شهرستان نطنز با همراهی فرماندار و تعدادی از مسولین شهرستان ارزش‌گذاری اقتصادی مناطق زیر پوشش مدیریت سازمان محیط‌زیست تا پایان سال اجرا می شود کاشان – ایرنا – […]

⚡️اهتمام مسئولین و مردم برای جلوگیری از تخریب بی ضابطه در معادن نطنز، جدی خواهد بود.

حضور معاون رئیس جمهور،معاون استاندار و مدیرکل محیط زیست استان در شهرستان نطنز با همراهی فرماندار و تعدادی از مسولین شهرستان

ارزش‌گذاری اقتصادی مناطق زیر پوشش مدیریت سازمان محیط‌زیست تا پایان سال اجرا می شود

کاشان – ایرنا – معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: تا کنون ارزش گذاری اقتصادی. در مناطق زیر پوشش این سازمان در ۶ استان کشور انجام شده. و تا پایان سال جاری همه مناطق زیر پوشش مدیریت این سازمان ارزش گذاری می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی سلاجقه روز پنجشنبه در بازدید. از روستای طار شهرستان نطنز افزود: در روند ارزش‌گذاری اقتصادی یعنی در قبال یک فعالیت اقتصادی ارزیابی. خسارات در طرح های توسعه ای بررسی شود.

وی اظهار کرد:تنوع زیستی در منطقه کرکس بی نظیر بوده و طبیعت آن سرشار از گیاهان و جانوران است،ارزش گذاری اقتصادی یعنی ارزیابی کنیم که برای رسیدن به یک منفعت اقتصادی چه چیزی را از دست می دهیم، منطقه کرکس که خدمات اکوسیستمی ارائه می دهد، معدن کاوی می تواند آسیب زیادی به محیط زیست این منطقه وارد می کند.

وی اظهار کرد:حساسیت مردم نسبت به محیط زیست حتی از مسوولان بالاتر است و این نگاه بسیار ارزشمند است ، هیچ کس در این منطقه از منافع مادی صحبت نمی کند، حفظ طبیعت برای مردم در اولویت قرارا دارد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: جامعه ای که محیط زیست. اهمیت دهد توسعه می یابد و سازمان حفاظت محیط زیست. توجه ویژه به کوه های کرکس دارد،قرآن کریم می فرماید کوه ها میخ های زمین هستند و نابودی کوه ها خطراتی مثل افزایش وقوع زمین لرزه را به همراه دارد.

سلاجقه بیان کرد: دانش بومی کشاورزی این منطقه که سرمایه هویتی مردم بوده در حال نابودی است،فرماندار نطنز فردی آگاه و فرهیخته است و مسوولان سازمان صنعت،معدن و تجارت. در استان اصفهان و شهرستان نطنز باید به وظایف خود عمل کنند چون برای معدن کاری قانون داریم ، برای معدن کار تکالیفی مقرر شده و باید به آن عمل کنند،ما اجازه نابودی کرکس کوه را به هیچ کس نمی دهیم.

وی اظهار کرد: روستای طرق رود بسیار زیباست که متاسفانه وجود باطله های معدنی شکل آن را بد جلوه می دهد،دولت مردمی در کنار مردم است و ما منافع مردم را بر منافع دولت ترجیح می دهیم ، قرار نیست چهره منطقه با معدن کاوی نابود شود.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: دغدغه های مردم حفظ محیط زیست منطقه است و منافع شخصی نباید بر منافع اجتماعی ترجیح داده شود.

سلاجقه افزود: ۲۹۰ گونه گیاهی در این منطقه وجود دارد و نقش این گونه ها در تلطیف. آب و هوا بسیار زیاد است و گاهی نقش و ارزش یک بوته از یک تن معدن بیشتر است،کرکس کوه از افتخارات فلات مرکزی ایران است. و باید منظر طبیعی آن همیشه حفظ شود ، سازمان صمت باید در منطقه حفاظت شده کرکس به وظایف خود عمل کند.

وی اظهار کرد: سازمان محیط زیست مجوز نظارت بر عملکرد. دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی را دارد و اینکه چهره منطقه با معدن کاوی مخدوش شود. قابل قبول نیست،شبکه بیوگرافی منطقه با ریختن باطله معادن در حال نابودی است. و معدن کاران این منطقه باید به تکلیف خود طبق قانون عمل کنند.

وی تصریح کرد:شخص رییس جمهور گفته اند توسعه فرع بر محیط زیست است. و هیچ طرح عمرانی بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست گلنگ زنی نشود ، این یعنی اصل حفظ محیط زیست است و این نشان دهنده نگاه عمیق دولت به حفظ محیط زیست می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان. هم گفت:نطنز ظرفیت بالای طبیعی دارد و این ظرفیت ها. به قدری ارزشمند است که خیلی به دنبال معدن کاری در این منطقه نباشیم.

مهران زینلیان افزود: تنوع گیاهی در این منطقه باید حفظ شود و توسعه و معدن کاوی باید با رعایت همه جوانب به نحوی باشد که به محیط زیست نطنز هیچ آسیبی وارد نشود.

محمد ظریفی فرماندار نطنز هم گفت: در منطقه حفاظت شده کرکس باید نظارت ها بیشتر شود. و از زمانی که این منطقه به عنوان منطقه حفاظت شده ثبت شده باید تمدید پشت سر هم معادن محدود شود

روستای طار با ۵۰۰ نفر جمعیت در فاصله ۳۰ کیلومتر نطنز قرار دارد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

ارتباط تلفنی مردمی با فرماندار شهرستان نطنز جناب آقای ظریفی از طریق سامانه تلفنی سامد(۱۱۱) زمان: چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۰ سامانه ارتباط مردم با دولت (سامد) به نشانی ۱۱۱٫ir و با هدف پاسخگویی مستقیم دستگاه ها و سازمان های کشور از طریق سامانه الکترونیکی و تلفنی، این امکان را […]

۳۰ شهریور ۱۴۰۲

ببینید #گزارش_تصویری ۱- دیدار چهره به چهره در شهر بادرود ۲-برپایی میز ارتباط مردمی در نمازجمعه بادرود ۳-سخنرانی فرمانداردر پیش از خطبه های نماز جمعه بادرود

۳۰ شهریور ۱۴۰۲

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس سه شنبه ۲۱ شهریور به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه بادرود، فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان، بخشداران، معاون فرماندار و مسئولین ادارات برگزار گردید. حجت الاسلام قاسمی با اشاره به این نکته که مهم شمردن اینگونه یادواره ها مایه احیای فرهنگ. شهید و شهادت است […]

۳۰ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان نطنز: همدلی مسئولین و همراهی مردم باعث شد بتوانیم تصمیمات کارشناسی خوبی طی دو سال گذشته برای مراسمات اربعین و ایام پایانی صفر اتخاذ کنیم تا ایمنی حداکثری محقق شود. محمد ظریفی اظهار نمود : سال گذشته که تصمیم گرفتیم مسدودسازی ها و جداسازی مسیرهای پیاده روی و تردد خودرو را اجرایی کنیم، […]

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =