فرمانداری نطنز
خانه
حسينيه مركز شهر نطنز

حسينيه در جنوب شرقي مسجد جمعه و به فاصله تقريبي 50 تا 60 متري آن قرار دارد . اين بنا مستطيل شكل و داراي صفحه ها (غرفه ها) در دو طبقه اول سمت شمال شرقي و جنوب غربي را پوششي از كاشي هاي معقلي و آجر فرا گرفته كه اين پوشش در سمت جنوب غربي بيشتر است . سمت مقابل را كه كاشي هاي آن ريخته با مخلوط گچ وخاك پوشانيده اند . صفحه هاي طبقه دوم به وسيله راهرو يا غلام گردشهايي به يكديگر اتصال دارند .
صفحه هاي جنوب شرقي نيز دو طبقه بوده ولي ايواني مسقف با تير هاي چوبي به عرض پنج متر در جلو آن ايجاد شده است كه بر سه ستون چوبي و دو ستون آجري اتكاء دارد.
ورودي هاي حسينيه در سمت شمال و جنوب و جنوب غربي قرار دارد . ضمناً در پشت صفحه هاي شمال غربي محوطه سر پوشيده اي است كه نخل هاي چوبي متعددي رادر آن نهاده و جلويش را مسدود كرده اند . در ايوان ضلع جنوب شرقي به ديوار حد فاصل صفحه اول ودوم طبقه اول سنگ نوشته اي به ديوار نصب گرديده كه نوشته هاي آن به خط نستعليق برجسته و مضمون آن حاوي تاريخ ساخت تكيه مي باشد . اين تكيه به سال 1268 كه برابر با سال چهارم سلطنت ناصرالدين شاه قاجاربوده است به كوشش ميرزا سيد علي نامي بنا گرديده است ./س
تاریخ به روز رسانی: 1393/10/24
تعداد بازدید: 11254
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.