فرمانداری نطنز
خانه
1395/03/30 استحکام بخشی و مرمت قلعه تاریخی طرقرود شهرستان نطنز
استحکام بخشی و مرمت قلعه تاریخی طرقرود شهرستان نطنز قلعه تاریخی طرقرود با تخصیص 000/000/000/1 ریال اعتبار استحکام بخشی و مرمت می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز با پیگیریهای انجام شده و تخصیص مبلغ 000/000/000/1 ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی ، مرمت و استحکام بخشی قلعه تاریخی شهر طرقرود آغاز شد.

حسین یزدانمهر سرپرست اداره شهرستان نطنز در این خصوص گفت : در سنوات گذشته ورودی قلعه ،  قسمتی از فضاهای اولیه این اثر ارزشمند تاریخی مرمت گردید که به دلیل کمبود اعتبارات ادامه مرمت متوقف گردیده بود و با پیگیریهای مجدد و تخصیص 000/000/000/1 ریال از محل اعتبارات ملی ادامه مرمت این قلعه در دستور کار این اداره قرار گرفت . یزدانمهر افزود : عملیات مرمتی این بنا با تحویل محل به پیمانکار مربوطه از بیستم خردادماه آغاز گردیده است .

ایشان استحکام بخشی دیوارها ، تخریب عناصر فرسایش یافته ، خشتکاری و استحکام بخشی بدنه ، مرمت بام های تیرچوبی و طاقی و همچنین اصلاح ناودانها و تراشیدن اندودهای فرسوده و اندودکاری مجدد جهت حفاظت را از جمله اقدامات مرمتی در این اثر تاریخی اعلام کرد.

قلعه طرقرود بزرگترین بنای خشتی شهرستان نطنز است که در شهر طرقرود بر فراز صخره ای به بلندای 8 الی 12 متر از پیرامون در جوار دریاچه ای فصلی و زیبا قرار گرفته است .

این بنا به شماره 2951 در سال 1379 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .

تعداد بازدید: 257
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal